B41828A6107M
零件编号:
B41828A6107M
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.315" Dia (8.00mm)
  • 引线间距
    0.138" (3.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.512" (13.00mm)
  • Capacitance
    100 µF
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    193 mA @ 120 Hz