B41889A3158M
零件编号:
B41889A3158M
描述:
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • ESR(等效串联电阻)
    210mOhm @ 120Hz
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.866" (22.00mm)
  • Capacitance
    1500 µF
  • Voltage - Rated
    10 V
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.55 A @ 100 kHz