B41890A4228M000
零件编号:
B41890A4228M000
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can
  • 尺寸/尺寸
    0.492" Dia (12.50mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • ESR(等效串联电阻)
    37mOhm @ 10kHz
  • 使用寿命@温度。
    15000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.260" (32.00mm)
  • Capacitance
    2200 µF
  • Voltage - Rated
    16 V
  • Impedance
    31 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.86 A @ 100 kHz