B41890A6157M
零件编号:
B41890A6157M
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • ESR(等效串联电阻)
    156mOhm @ 10kHz
  • Capacitance
    150 µF
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Ripple Current @ High Frequency
    965 mA @ 100 kHz