B41890A6188M
零件编号:
B41890A6188M
描述:
CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can
  • 尺寸/尺寸
    0.709" Dia (18.00mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 引线间距
    0.295" (7.50mm)
  • ESR(等效串联电阻)
    24mOhm @ 10kHz
  • 使用寿命@温度。
    15000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.654" (42.00mm)
  • Capacitance
    1800 µF
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Impedance
    20 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.23 A @ 100 kHz