B41890A6277M
零件编号:
B41890A6277M
描述:
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.492" Dia (12.50mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • ESR(等效串联电阻)
    72mOhm @ 10kHz
  • 使用寿命@温度。
    15000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.866" (22.00mm)
  • Capacitance
    270 µF
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Impedance
    60 mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.82 A @ 100 kHz