B43086A9105M
零件编号:
B43086A9105M
描述:
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    10000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.531" (13.50mm)
  • Capacitance
    1 µF
  • Voltage - Rated
    400 V
  • Ripple Current @ High Frequency
    56 mA @ 100 kHz