B43088A9476M
零件编号:
B43088A9476M
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.630" Dia (16.00mm)
  • 引线间距
    0.295" (7.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    20000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.319" (33.50mm)
  • Capacitance
    47 µF
  • Voltage - Rated
    400 V
  • Ripple Current @ High Frequency
    840 mA @ 100 kHz