B43231C5187M
零件编号:
B43231C5187M
产品分类:
制造商:
描述:
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can - Snap-In
  • 尺寸/尺寸
    1.378" Dia (35.00mm)
  • 工作温度
    -25°C ~ 85°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 引线间距
    0.394" (10.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 85°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.063" (27.00mm)
  • Capacitance
    180 µF
  • Voltage - Rated
    450 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    980 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.519 A @ 20 kHz