B43252E2567M
零件编号:
B43252E2567M
描述:
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    1.000" Dia (25.40mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.394" (10.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    2.047" (52.00mm)
  • Capacitance
    560 µF
  • Voltage - Rated
    250 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.86 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.883 A @ 20 kHz