B43305A9826M67
零件编号:
B43305A9826M67
描述:
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can - Snap-In
  • 尺寸/尺寸
    0.866" Dia (22.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 85°C
  • 引线间距
    0.394" (10.00mm)
  • ESR(等效串联电阻)
    1.65Ohm @ 100Hz
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 85°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.063" (27.00mm)
  • Capacitance
    82 µF
  • Voltage - Rated
    400 V
  • Impedance
    2.23 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    720 mA @ 100 Hz