B43601C9227M82
零件编号:
B43601C9227M82
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • 尺寸/尺寸
    1.181" Dia (30.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 85°C
  • 引线间距
    0.394" (10.00mm)
  • ESR(等效串联电阻)
    490mOhm @ 100Hz
  • 使用寿命@温度。
    10000 Hrs @ 85°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.071" (27.20mm)
  • Capacitance
    220 µF
  • Voltage - Rated
    400 V
  • Impedance
    670 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.37 A @ 100 Hz