B43740B9338M7
零件编号:
B43740B9338M7
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can - Screw Terminals
  • 尺寸/尺寸
    3.028" Dia (76.90mm)
  • 极化
    Polar
  • 安装类型
    Chassis Mount
  • 引线间距
    1.248" (31.70mm)
  • ESR(等效串联电阻)
    29mOhm @ 100Hz
  • 使用寿命@温度。
    6000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    4.201" (106.70mm)
  • Capacitance
    3300 µF
  • Voltage - Rated
    400 V
  • Impedance
    35 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    10.6 A @ 100 Hz