E32D500HPN563MC92M
零件编号:
E32D500HPN563MC92M
产品分类:
制造商:
描述:
CAP ALUM 56000UF 20% 50V SCREW
  • 宽容
    ±20%
  • 包装/箱
    Radial, Can - Screw Terminals
  • 尺寸/尺寸
    2.000" Dia (50.80mm)
  • 极化
    Polar
  • 安装类型
    Chassis Mount
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • 引线间距
    0.875" (22.22mm)
  • ESR(等效串联电阻)
    8.5mOhm @ 120Hz
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    3.661" (93.00mm)
  • Capacitance
    56000 µF
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    22.56 A @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    25.2672 A @ 50 kHz