PEG124KB2680QL1
零件编号:
PEG124KB2680QL1
产品分类:
制造商:
描述:
CAP ALUM 68UF 40V AXIAL
  • 宽容
    -10%, +30%
  • 包装/箱
    Axial, Can
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia x 1.142" L (10.00mm x 29.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 125°C
  • 应用领域
    General Purpose
  • ESR(等效串联电阻)
    1.4Ohm @ 100Hz
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 125°C
  • Capacitance
    68 µF
  • Voltage - Rated
    40 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    221 mA @ 100 Hz