PEG226KF3800QE1
零件编号:
PEG226KF3800QE1
描述:
CAP ALUM 800UF 40V AXIAL
  • 宽容
    -10%, +30%
  • 尺寸/尺寸
    0.630" Dia x 1.051" L (16.00mm x 26.70mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 150°C
  • 应用领域
    Automotive
  • 评级
    AEC-Q200
  • ESR(等效串联电阻)
    100mOhm @ 100Hz
  • 使用寿命@温度。
    1500 Hrs @ 150°C
  • Capacitance
    800 µF
  • Voltage - Rated
    40 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.96 A @ 100 Hz