UCD1H470MCL6GS
零件编号:
UCD1H470MCL6GS
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
立即购买 添加到购物车
库存 2507
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.315" Dia (8.00mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 105°C
  • 表面贴装焊盘尺寸
    0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
  • 坐姿高度(最大)
    0.256" (6.50mm)
  • Capacitance
    47 µF
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Impedance
    630 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    100 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    200 mA @ 100 kHz