UCS2G680MHD
零件编号:
UCS2G680MHD
描述:
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL
立即购买 添加到购物车
库存 2137
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.709" Dia (18.00mm)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.295" (7.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    10000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    1.043" (26.50mm)
  • Capacitance
    68 µF
  • Voltage - Rated
    400 V
  • Ripple Current @ Low Frequency
    735 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.47 A @ 100 kHz