UPJ1V271MPD1TD
零件编号:
UPJ1V271MPD1TD
描述:
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL
立即购买 添加到购物车
库存 2646
价格
500
规格
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.394" Dia (10.00mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.197" (5.00mm)
  • 使用寿命@温度。
    5000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.846" (21.50mm)
  • Capacitance
    270 µF
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Impedance
    110 mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    735 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    985 mA @ 10 kHz