UPS2A4R7MDD1TD
零件编号:
UPS2A4R7MDD1TD
描述:
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL
包装:
Tape & Box (TB)
ROHS状态:
Yes
货币:
立即购买 添加到购物车
库存 5073
最小 : 0
数量
单价
价格
规格
  • 宽容
    ±20%
  • 尺寸/尺寸
    0.197" Dia (5.00mm)
  • 工作温度
    -55°C ~ 105°C
  • 引线间距
    0.098" (2.50mm)
  • 使用寿命@温度。
    2000 Hrs @ 105°C
  • 坐姿高度(最大)
    0.492" (12.50mm)
  • Capacitance
    4.7 µF
  • Voltage - Rated
    100 V
  • Impedance
    4.6 Ohms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    12.58 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    74 mA @ 100 kHz